Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2019

Detail [›]
-

 Katalog si můžete vyzvednout osobně v našich pobočkách nebo vyplňte kontaktní formulář a my Vám ho pošleme ZDARMA poštou až domů :-)

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


LÉTO V BESKYDECH ANEB KŘÍŽEM KRÁŽEM VALAŠSKÝM KRÁLOVSTVÍM

Kód zájezdu 990121
Stránka v katalogu 80
Kategorie Zájezdy v ČR
Země Česko
Oblast Moravskoslezské Beskydy
Místo Litomyšl, Lysá hora, Ostrava, ...
Obrázek není k dispozici.

Program

 

1. den: Odjezd ráno cca kolem 5.00 hod. do rodiště Bedřicha Smetany. LITOMYŠL je skvostným městem, ve kterém turisty z celého světa láká renesanční zámek s naprosto unikátní sgrafitovou výzdobou (UNESCO), velkolepě zrekonstruované klášterní zahrady se sochami O. Zoubka nabízející úchvatné výhledy na město nebo cenné historické centrum. Asi po hodině jízdy autobusem zaměníme městskou civilizaci za pohádkové podzemí. JAVOŘÍČSKÉ JESKYNĚ, to je říše fantazie, která vyniká mimořádným bohatstvím své krápníkové výzdoby. Prohlídka trvá cca 1 hodinu. Odtud přejezd na ubytování do hotelu přímo v lázeňském městě Teplice nad Bečvou. Večeře.

2. den: Po snídani odjezd do Moravskoslezských Beskyd. Lanovkou vyjedete do horského sedla PUSTEVNY se zdobenými dřevěnými stavbami architekta D. Jurkoviče ve stylu lidové secese. Zde se můžete kochat překrásnými výhledy nebo se odtud vydat po nenáročné naučné stezce po hřebeni Radhoště k soše Radegasta a dále až k nejvýše položené kapli v ČR sv. Cyrila a Metoděje, která leží na hranici mezi úmořím Baltského, Severního a Černého moře. Právě odtud je mj. první základní kámen Národního divadla. Odpoledne odjedete do VIZOVIC, kde je připravena EXKURZE S DEGUSTACÍ ve světoznámé DESTILÉRCE RUDOLF JELÍNEK s možností výhodného nákupu jejich výrobků. Návrat do hotelu. Večeře.

3. den: Snídaně. Dopolednímu turistickému programu bude kralovat ŠTRAMBERK, Lašská brána Beskyd. Toto horské městečko vás okouzlí půvabnými uličkami a nádhernými roubenkami. Nabídne vám Muzeum Zdeňka Buriana, světově uznávaného malíře pravěku, Panoptikum s osobnostmi kraje, ochutnat musíte perníkové Štramberské uši nebo místní kvasnicové pivo Trubač. Vysoko nad městem se tyčí pozůstatky hradu a válcová věž zvaná Trúba s dřevěným ochozem a fantastickým výhledem. Odpoledne zažijete OCELOVÉ MĚSTO OSTRAVA. Areál Vítkovických železáren byl v r. 2008 zapsán jako vůbec 1. česká památka na seznam Evropského kulturního dědictví. PROHLÍDKOVÝ OKRUH vás zavede do nitra vysoké pece, dozvíte se zajímavosti o výrobě surového železa, zažijete vyhlídku z 80 m vysoké věže. Návrat do hotelu. Večeře.

4. den: Tento den si můžete vybrat ze dvou programů: zůstat v Teplicích n. B. a relaxovat v místních lázních či navštívit ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ, které jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi hydrotermálního původu v ČR nebo podniknout celodenní túru na LYSOU HORU, nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (pěší trasa čítá cca 15 km s převýšením přes 600 m). Návrat do hotelu. Večeře.

5. den: Po snídani navštívíte unikátní SKANZEN ROŽNOV POD RADHOŠTĚM s více než 70 zajímavými objekty valašské dědiny. Je nejstarším muzeum svého druhu ve střední Evropě s ukázkami původních řemesel. V areálu je příjemná restaurace. Odtud odjezd domů. Návrat ve večerních hodinách (cca 21.00–23.00).

Pozn.: Změna programu vyhrazena.  

 
 

Ceník

Termín 1/2 dítě do 12 let 1/1
1.8.2018 - 5.8.2018 5 990 Kč 4 990 Kč 7 490 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava lux busem, 4x hotel, 4x snídaně, 4x večeře, odborný průvodce CK.

Služby placené v místě

  • pobytová a lázeňská taxa 20,- Kč/os./den

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 900 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)
  • PS1 (Sokolov - Cheb - Mariánské Lázně - Horšovský Týn)
  • PS2 (Kašperské Hory - Sušice - Klatovy - Rabí - Horažďovice - Klatovy)
  • PS4 (Ostrov nad Ohří - Karlovy Vary - Bečov nad teplou - Plzeň)
  • PS5 (Železná Ruda - Nýrsko - Klatovy)
  • PS6 (Kralovice - Plasy - Plzeň)
  • PS7 (Blovice - Nepomuk - Klatovy)