Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2020

 

-

 Katalog si můžete vyzvednout osobně v našich pobočkách nebo vyplňte kontaktní formulář a my Vám ho pošleme ZDARMA poštou až domů :-)

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


NÁRODNÍ PARKY A KRÁSY CHORVATSKA S POBYTEM U MOŘE

Kód zájezdu 94011
Stránka v katalogu 95
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Chorvatsko
Oblast Ostatní
Místo Národní parky
Obrázek není k dispozici.

Pojeďte s námi poznávat okouzlující přírodu severozápadní části Balkánského poloostrova v nejkrásnějších národních parcích Chorvatska. Zažijete průzračná jezera, burácející vodopády, divoké soutěsky, majestátní hory, i významná historická města. Čas bude i na příjemný odpočinek na nádherných plážích Jadranu.

Program

 

1. den: V podvečerních hodinách odjezd z ČR do Chorvatska.

2. den: Ráno navštívíme NÁRODNÍ PARK KRKA, nádherný div přírody, nabí- zející dechberoucí soustavu peřejí, kaskád a vodopádů. Neúchvatnější jsou vodopády řeky Krka, které padají přes 17 teras a řadí se mezi nejkrásnější krasové evropské vodopády. Lákavé je KOUPÁNÍ POD PEŘEJEMI. Poté odjedeme do historického města ŠIBENIK, kde bude volno k občerstvení a k prohlídce mohutné renesanční KATEDRÁLY SV. JAKUBA (UNESCO). Ubytování, večeře.

3. den: Odpočinek u moře nebo fakultativně celodenní výlet do Dubrovníku. DUBROVNÍK (UNESCO), označovaný za perlu jižní Dalmácie. Celé mohutné město je posazeno na vápencových skalách a chráněno 2 km hradbami z 8.–17. století, po kterých se můžete projít a kochat fantastickými výhledy. Nezaměnitelnou atmosféru staré části města vytváří kamenné bludiště úzkých uliček, které propojují několik desítek kostelů, paláců, muzeí, galerií i tradič- ních stylových restaurací a kaváren. Při zpáteční cestě zastávka k vyhlídce na DELTU ŘEKY NERETVY, kterou tvoří pole od sebe oddělená kanály a slepými říčními rameny. Návrat do hotelu. Večeře.

4. den: OSTROV HVAR, král mezi dalmátskými ostrovy, pověstný úchvatnou přírodou. Ukrývá překrásné zátoky a pláže, starobylá přímořská města s gotickými paláci a katedrálami i kamenné vesničky ve vnitrozemí s původními domy v dinárském stylu. Navštívíme např. vesničku v kopcích HUMAC, města HVAR, STARI GRAD, opevněný zámek TVRDALJ. Návrat do hotelu. Večeře.

5. den: Celodenní výlet do Bosny a Hercegoviny. Navštívíme MOSTAR. Město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci je proslulé mostem přes řeku Neretvu, který dodnes spojuje muslimskou a chorvatskou část města. Jedineč- nou působivou orientální atmosféru tu vytvářejí mešity a minaret, ze kterého je zajímavá vyhlídka na město, most a průzračně čistou řeku Neretvu, uličky s orientálním zbožím „za babku“ i dokumentační středisko, ve kterém doporu- čujeme zhlédnout film o zkáze mostarského mostu z 16. století a jeho věrné obnově v roce 2004. Na zpáteční cestě zažijeme 27 m vysoké a 120 m široké VODOPÁDY KRAVICA na ponorné řece Trebižat. Návrat do hotelu. Večeře.

6. den: Po snídani odjezd do historického městečka STON, který se pyšní nejdelším systémem středověkých hradeb v Evropě a typickými salinami. Úzkou šíjí vjedeme na POLOOSTROV PELJEŠAC, po kterém nás čeká hodinový průjezd kolem vinohradů přes malebná městečka do přístavu OREBIČ, oblíbeného letoviska na tzv. Kapitánské riviéře pro krásné písčité pláže lemované háji tamaryšků. Přímo z Orebiče vyplujeme trajektem na OSTROV KORČULA. Starobylé město KORČULA se zčásti rozkládá na oválném poloostrově. Je nádherné! Získá si Vás svojí jedinečnou atmosférou starých úzkých uliček, barokních předměstí, Katedrálním náměstím s rodným domem Marca Pola nebo kamennými budovami vklíněnými mezi sytě zelené kopce. A všude kolem moře a palmy. Vpodvečer návrat zpět do hotelu. Večeře.

7. den: Odpočinek u moře nebo fakultativní výlet LODÍ na OSTROV BRAČ, proslavený nejznámější pláží na Jadranu „ZLATÝ MYS“. Odpoledne návrat do hotelu. Volný program, večeře.

8. den: SPLIT, kulturní centrum celé Dalmácie, pyšnící se unikátním antickým DIOKLECIÁNOVÝM PALÁCEM (UNESCO), světoznámým přístavem i noblesní promenádou Riva s kavárnami a butiky, je naším posledním zastavením před cestou domů.

9. den: Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.  

 
 

Ceník

Termín 1/2 do 12 let 3. osoba
15.9.2018 - 23.9.2018 11 990 Kč 7 990 Kč 10 590 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

 • doprava lux busem, 6x hotel, 6x polopenze, odborný průvodce CK.

Volitelné příplatky

 • výlet lodí na Brač s obědem na lodi 30 EUR/os.
 • výlet do Dubrovníku s průvodcem s licencí 45 EUR/os.

Poznámky

 • Doporučujeme kapesné na vstupné: cca 75 EUR
 • K výjezdu do Bosny a Hercegoviny je nutný cestovní pas!

Odjezdy

 • C (Plzeň - Stod - Holýšov - Horšovský Týn - Domažlice - Klatovy - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice)
 • PS1 (Sokolov - Cheb - Mariánské Lázně - Horšovský Týn)
 • PS2 (Kašperské Hory - Sušice - Klatovy - Rabí - Horažďovice - Klatovy)
 • PS3 (Praha - Beroun - Rokycany - Plzeň)
 • PS4 (Ostrov nad Ohří - Karlovy Vary - Bečov nad teplou - Plzeň)
 • PS5 (Železná Ruda - Nýrsko - Klatovy)
 • PS6 (Kralovice - Plasy - Plzeň)
 • PS7 (Blovice - Nepomuk - Klatovy)