Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2019

Detail [›]
-

 Katalog si můžete vyzvednout osobně v našich pobočkách nebo vyplňte kontaktní formulář a my Vám ho pošleme ZDARMA poštou až domů :-)

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


VÝLET DO PRVNÍ REPUBLIKY

Kód zájezdu 990401
Stránka v katalogu 68
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Česko
Oblast Praha a okolí
Místo Praha
Obrázek není k dispozici.
Kutná Hora
-
Kladruby
Kutnohorské ...
Atrakce pro ...
Král a královna
Ohňostroj
 

 

První republika je pro mnohé Čechy symbolem hospodářského rozvoje, elegance, stylu a noblesy. Jedním z nejoblíbenějších dopravních prostředků byl vlak. Pojeďte s námi VLAKEM PRAŽSKÝ SEMMERING po nejkrásnějších tratích na území Prahy. Historickým vlakem taženým legendární parní lokomotivou Velký bejček pojedete z Prahy do Rudné a zpět po trati přezdívané „Hrbatá“. Ve vlaku je pro Vás připraven komentář našeho odborného kolegy. Profil trasy je úchvatný! Poté, co vlak opustí Smíchov, vjede do 70 m hlubokého kaňonu Prokopského údolí. Úsek trati směrem na Zličín překonává převýšení až 150 m. Díky svému profilu, okolním přírodním scenériím a dvěma historickým viaduktům si trať vysloužila označení podle rakouské horské železnice Semmering (UNESCO).

Na závěrečném úseku cesty budete moci obdivovat bájnou vyšehradskou skálu, pankráckou pláň s moderními budovami a na Železničním mostě přes Vltavu se Vám otevře nádherné panorama Prahy. Poté přejedete na pražské HRADČANY, kde bude příležitost prohlédnout si s odborným výkladem BÍLKOVU VILU, která je považována za skvost pražské secese. Honosná vila má ráz středověké svatyně z režných cihel a kamene. Pak se zastavíte u nepřehlédnutelné VILY 1. československého předsedy vlády K. KRAMÁŘE postavené ve zvláštním stylu kombinace novobaroka a secese. Podíváte se i k ČAPKOVĚ VILE, kde se scházely mimořádné osobnosti Československa, které stály u zrodu první republiky. Mnozí z nich se scházeli ve svých oblíbených kavárnách, které tehdy byly společenskými místy, kde se vedly řeči o politických a společenských událostech. Symbolem pražského kavárenství je KAVÁRNA SLAVIA v paláci Lažanských naproti Národnímu divadlu. Vy, kteří si budete chtít dát šálek voňavé kávy v nádherném uměleckém prostředí ve francouzském stylu art deco, se tak na chvíli můžete zařadit mezi „štamgasty“, ke kterým patřili mj. bratři Čapkové, Jaroslav Seifert, Jan Zrzavý, později např. Václav Havel. Návrat domů cca 19.00–20.30 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena

 

 
 

Ceník

Termín Upř. CENA
6.4.2019 - 6.4.2019 VYPRODÁNO 850 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava lux busem, jízdné historickým vlakem, místní průvodce, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 150 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)