Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2019

Detail [›]
-

 Katalog si můžete vyzvednout osobně v našich pobočkách nebo vyplňte kontaktní formulář a my Vám ho pošleme ZDARMA poštou až domů :-)

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


PRAHA HISTORICKÁ A VÝJIMEČNÁ

Kód zájezdu 990126
Stránka v katalogu 72
Kategorie Zájezdy v ČR
Země Česko
Oblast Praha a okolí
Místo Praha
Obrázek není k dispozici.

Praha odjakživa patřila mezi důležitá evropská centra vzdělanosti. Významnou roli v ní hrálo Pražské Židovské Město, druhé najnavštěvovanější místo v Praze, které bylo v 16. a v 17. století největším ghetem v Evropě. Ačkoli bylo na konci 19. století z velké části zbouráno, dochoval se k našemu českému štěstí unikátní soubor památek evropského významu. Za doprovodu MÍSTNÍHO ODBORNÉHO PRŮVODCE vám představíme v příjemné cca 2,5 hod. prohlídce krásy i taje židovské kultury. Začneme v MAISELOVĚ SYNAGOZE. Původně neobvyklý trojlodní chrám v renesančním stylu z doby Rudolfa II. se dnes představuje v novogotické podobě. Zažijete tu audiovizuální 2D projekci, díky níž se ocitnete přímo v uličkách starého Židovského Města. Kromě expozice vzácných předmětů si na dotykových obrazovkách můžete prolistovat staré hebrejské rukopisy nebo nahlédnout do historických plánů původních sídlišť. STARÝ ŽIDOVSKÝ HŘBITOV s téměř 12.000 náhrobky různých tvarů funguje neuvěřitelných 350 let a je tak jedním z nejstarších pohřebišť na celém světě. Ohromeni budete ŠPANĚLSKOU SYNAGOGOU nádherně vyzdobenou v maurském stylu. Stálá expozice v 1. patře nabízí reprezentativní výběr více než 200 nejcennějších stříbrných předmětů ze sbírek muzea.

Na závěr je připravena STARONOVÁ SYNAGOGA ze 13. století, která je považována za jednu z nejkrásnějších gotických památek staré Prahy. Podle legendy tu odpočívá samotný Golem stvořený rabinem Löwem na ochranu židovského města. „Opravdového“ GOLEMA si můžete prohlédnout v tzv. Golemově dílně v suterénu nedávno otevřené WERICHOVY VILY na Kampě. Nově vytvořenou kavárnou projdete do Werichova bytu, kde nechybí piano, které samo hraje. V blízkosti vily stojí MUZEUM F. KAFKY. Na ostrově Kampa náš program zakončíme.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.  

 
 

Ceník

Termín CENA
29.4.2018 - 29.4.2018 850 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava lux busem, místní průvodce s licencí, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 600 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)