Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2020

 

-

 Katalog si můžete vyzvednout osobně v našich pobočkách nebo vyplňte kontaktní formulář a my Vám ho pošleme ZDARMA poštou až domů :-)

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


KOUZELNÁ NORMANDIE

Kód zájezdu 15052002
Stránka v katalogu -
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Francie
Oblast Normandie
Místo Caen, Rouen, Mont St. Michel, L´Etretat, Utah Beach
Obrázek není k dispozici.

Francie je neuvěřitelně rozmanitá země! Vydejte se s námi do Normadie, kterou proslavily pláže vylodění spojenců, starobylá města, památky, lahodný calvados a fantastická francouzská kuchyně.

1. den: Vpodvečer (cca 18:30 hod.) odjezd z ČR přes SRN (Rozvadov) do Francie.

2. den: Ráno Vás přivítá lázeňské městečko L´ETRETAT, zasazené v srdci skal příkře se svažujících do moře na alabastrovém pobřeží. Přes unikátní LANOVÝ MOST, spojující Le Havre a Honfleur pojedete normandskou krajinou, kterou se táhnou nekonečně dlouhé jabloňové sady, jejichž úroda se jiskří ve sklenkách lahodného calvadosu. Připravena je NÁVŠTĚVAPALÍRNY calvadosu a DEGUSTACE CIDRU, CALVADOSU, POMMEAU a SÝRU CAMEBERT. Nocleh v hotelu v Caen.

3. den: Po snídani odjedete na rozhraní Normandie a Bretagne. Navštívíte „zázrak“ celé západní civilizace,

románsko-gotický klášter MONT-SAINT-MICHEL/UNESCO, který leží ve vodách La Manche. Odpoledne zažijete „cenu vítězství“ otevření II.fronty v Evropě v panoramatickém kině 360° v ARROMANCHES. Zbytek dne pak strávíte v historickém BAYEUX, které se ve světě proslavilo perfektně zachovanýmí středověkými budovami včetně impozantní katedrály, vzácnou tapisérií s vyobrazením dobytí Anglie Vilémem Dobyvatelem a památníkem ke dni „D“, v jehož blízkosti se nachází britský vojenský hřbitov. Možnost večeře. Návrat do hotelu.

4. den: Celý den budete objevovat krásy Normandie a místa spojená s vyloděním spojeneckých vojsk v červnu 1944. Uvidíte nebo přímo navštívíte: SAINTE-MERE-ÉGLISE, MUZEUM a PLÁŽE VYLODĚNÍ UTAH BEACH, místo bitvy o mys POINTE DU HOC, MUZEUM DNE D OMAHA BEACH, AMERICKÝ VOJENSKÝ HŘBITOV, první osvobozený dům ve Francii GONDRÉEHO KAVÁRNA (mj.dodnes v provozu) a PEGASUS BRIDGE. Odpoledne přejezd do Rouenu. ROUEN, metropole Normandie a město Jany z Arku, je označován jako „gotické Athény“. Je to nádherné město se stovkami chrámových věží, působivými hrázděnými domy s pozlaceným renesančním orlojem a nejvyšší stavbou na světě, katedrálou Nanebevzetí Panny Marie, kterou budete stejně okouzleni jako malíř C. Monet. Možnost večeře. Nocleh v hotelu.

5. den: Po snidani bude příležitost navštívit v Rouenu obchodní centrum a výhodně nakoupit víno, sýry, dárky, … Poté odjedete do GIVERNY. Okouzleni budete zahradou a domem, kde žil a maloval impresionista C. Monet. Obzvláště na jaře je zahrada překrásná! Odtud se vydáte do malebného vinařského kraje CHAMPAGNE, kde se rodí nejslavnější hrozny na světě. Navštívíte rodinné vinařství s možností DEGUSTACE VÍN a jejich nákupu. Odtud odjezd zpět do ČR.

5. den: Brzy ráno návrat domů (cca kolem 4:00 – 5:00 hod.).

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 

 
 

Ceník

Termín 1/2 1/3
15.5.2019 - 20.5.2019 8 130 Kč 7 980 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava lux busem, 3x hotel, 3x snídaně, odborný průvodce CK.

Volitelné příplatky

  • Možnost večeří cca 25 EUR/os./večeři se 3 chody a sklenkou vína

Služby placené v místě

  • pobytová taxa cca 0,70 – 1,20 EUR/os./noc. Platba v místě.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 60 EUR