Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


NÁDHERNÝM ÚDOLÍM MOSELY A RÝNA

Novinka
Kód zájezdu 991201
Stránka v katalogu 97
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Německo
Oblast Ostatní
Místo Okolí Mosely a Rýna
Obrázek není k dispozici.

Řeky Mosela a Rýn po setkání v Koblenzu tvoří mohutný Rýn, svižnou řeku, která je považována za jednu z nejatraktivnějších v Evropě. Města a vesnice se vinou kolem jeho břehů stejně jako nejslavnější německé vinice na přilehlých stráních. Trasu Rýna střeží skoro 40 hradů a pevností. Nevídaná krása této krajiny byla důvodem pro zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Program

1. den: Ráno odjezd kolem 4.30 hod. z ČR do významného historického a kulturního německého města MOHUČ. Již staří Římané byli okouzleni jeho polohou na soutoku Rýna s Mohanem. Za své sídlo si jej vybrali i arcibiskupové, kteří z Mohuče vytvořili mocné středisko. Ukážeme Vám mohutnou katedrálu z červeného pískovce Dóm sv. Martina, rodný dům vynálezce knihtisku J. Gutenberga a komplex kouzelných hrázděných domů. Odpoledne přejezd do jednoho z nejstarších a nejkrásnějších německých měst KOBLENZ, jehož kulturu ovlivnila Francie, ke které kdysi město patřilo. Poznáme pověstný Německý roh s monumentálním památníkem císaře Viléma I., tedy místo, kde se Mosela stéká s Rýnem, i staré město s barokními domy, radničním náměstím s kašnou Schängelbrunnen apod. Z centra je možné vyjet LANOVKOU s panoramatickými kabinami na mohutnou PEVNOST EHRENBREITSTEIN, která trůní 118 m vysoko nad Rýnem a nabízí fantastické výhledy na město a soutok řek. Ubytování v hotelu přímo v Koblenzi.

2. den: V sousedství Koblenze leží překrásný romantický ZÁMEK STOLZENFELS. Navštívíme jeho zahrady, ze kterých se otevírají další impozantní pohledy na Rýn a Moselu. Odtud se vydáme do nádherného údolí řeky Mosely, lemovaného hrady a vinicemi. Vyjdeme si na nádvoří jednoho z nejkrásnějších německých hradů ELTZ, zavěšeného na vysoké skále nad řekou. Možnost prohlídky interiérů. Pak projedeme kolem vinohradů do městečka COCHEM. Jeho malebným centrem projdeme až k hradu na kopci, kde se otevřou překrásné pohledy do krajiny. Návrat do hotelu.

3. den: Po snídani nás čeká nejkrásnější úsek údolí Rýna. Z Koblenze vyplujeme VYHLÍDKOVOU LODÍ např. kolem hradů Rheinfels, Katz, Maus k pověstné SKÁLE VODNÍ VÍLY LORELEI. Na závěr je připravena DEGUSTACE VÍN ve vinařském městečku ZELL, proslaveném bílým moselským vínem „Schwarze Katz“. Předpokládaný návrat domů kolem 23.00 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena  

 

 
 

Ceník

Termín 1/2
5.6.2020 - 7.6.2020 4 990 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, odborný průvodce CK.

Volitelné příplatky

  • jednolůžkový pokoj 820 Kč/os./zájezd

Služby placené v místě

  • pobytová taxa 1,80 EUR/os./den
  • večeře cca 22 EUR/os.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 80 EUR

Odjezdy

  • B (Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn - Holýšov - Stod - Plzeň - Rozvadov)
  • PS1 (Sokolov - Cheb - Mariánské Lázně - Horšovský Týn)
  • PS2 (Kašperské Hory - Sušice - Klatovy - Rabí - Horažďovice - Klatovy)
  • PS3 (Praha - Beroun - Rokycany - Plzeň)