Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


MAGICKÉ MAĎARSKO

Kód zájezdu 991151
Stránka v katalogu 90
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Maďarsko
Oblast Ostatní
Místo Eger a Miskolc
Obrázek není k dispozici.

Maďarsko je zajímavá a zážitková země. Poznejte kraj vinic, ze kterých pochází bílé Tokajské a červené Bikavér, kde víno a termální voda teče plným proudem, kde v pusztách nedaleko měst s cennými pamětihodnostmi temperamentní Maďaři cvičí polodivoké koně.

Program

1. den: Odjezd z ČR do Maďarska cca 23.00–24.00 hod.

2. den: Cestou se zastavíte u elegantního barokního ZÁMKU GÖDÖLLÖ, který si oblíbila císařovna Sissi. Odpoledne příjezd do maďarského lázeňského a historického města EGER. Ubytování ve wellness hotelu. Relaxace v termálních lázních nebo prohlídka barokního Egeru s mohutnou hradní pevností, která chránila město proti nájezdům Tatarů, klasicistní bazilikou, 2. největší v Maďarsku a minaretem, jež je připomínkou turecké nadvlády v Evropě. Pod hradem je možné navštívit kasemata, labyrint chodeb vytesaných do skály. Večeře. Nocleh.

3. den: Po snídani odjedete do MISKOLCE. Prohlédnete si mohutnou zříceninu HRADU DIÓSGYÖR. V severozápadní věži, která funguje jako rozhledna, je umístěna zajímavá sbírka zbraní středověké Evropy. Turisty v bezprostřední blízkosti Miškolce nejvíce přitahuje JEZERNÍ JESKYNĚ Miskolctapolca. Přímo ze stěn tu vyvěrá léčivá voda, která zde vytvořila třípodlažní krasový jeskynní systém. Zvláštností jeskyně jsou jezírka se „zelenou“ vodou. Odpoledne přejedete do půvabné tokajské vinařské oblasti, která byla oceněna zápisem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívíte malé kouzelné městečko TOKAJ, kde bude příležitost DEGUSTOVAT zdejší věhlasná bílá VÍNA. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den: Přes 2. největší jezero Tisza přejedete do oblasti největšího a nejstaršího maďarského NP HORTOBÁGY. Zažijete zde typickou maďarskou step „pusztu“. Během projížďky s koňským povozem uvidíte stepní šedý skot s obrovskými rohy a vodní buvoly volně se pohybující nedotčenou krajinou, jejíž kolorit dotvářejí typické vahadlové studny. Čikoši, jak se říká místním honákům dobytka ve specifických modrých krojích, předvedou své umění jízdy na koních včetně práce s bičem. Příjemný den zakončíte ochutnávkou nefalšovaných maďarských specialit domácí výroby v historické Csárdě, jedné z původních starobylých restaurací postavené na konci 18. století. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den: Připravena je komentovaná prohlídka STÁTNÍHO HŘEBČÍNU LIPICÁNŮ v Szilvásváradu s chovnou stanicí modrookých bílých hřebců. Dnes tu žije asi 200 koní. Návštěvníci si prohlédnou nejen stáje, ale v kočárech tažených bílými lipicány dojedou až na pastviny, kde si budou moci koně pohladit a vyfotografovat se s nimi. Poté bude následovat rekreační turistika údolím potoka Szalajka k ZÁVOJOVÉMU VODOPÁDU, který padá v několika terasách a patří mezi nejfotografovanější místa v Maďarsku. Po večeři poznáte vyhlášenou část Egeru s romantickým názvem „ÚDOLÍ KRÁSNÉ ŽENY“ s bezpočtem typických vinných sklípků. V jednom z nich je připravena DEGUSTACE VÍN a následný program s pravou cikánskou kapelou. Možnost výhodného nákupu vín přímo od vinaře. Nocleh.

6. den: Odpočinek v termálních lázních. Umění maďarské přírody vyvrcholí v Egerszalöku, jehož termální voda vytvořila SOLNÝ KOPEC připomínající TURECKÉ PAMUKKALE, který je součástí termálních lázní, do kterých můžete odpoledne vyjet. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

7. den: Po snídani odjezd domů se zastávkou v BUDAPEŠŤSKÉ VELKÉ TRŽNICI, která je pokladnicí maďarských gastronomických specialit s možností nákupu různých druhů mleté papriky či maďarských uzenin. Návrat domů před půlnocí.

Pozn.: Změna programu vyhrazena  

 

 
 

Ceník

Termín 1/2 3. osoba 1/1
30.8.2020 - 6.9.2020 11 590 Kč - -
18.9.2020 - 24.9.2020 9 990 Kč 8 990 Kč 11 990 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, 5x nebo 6x hotel, 5x nebo 6x snídaně, 5x nebo 6x večeře, vstupné do termálních lázní v Egeru, odborný průvodce CK.

Služby placené v místě

  • pobytová taxa 1,70 EUR/os./den

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 85 EUR

Odjezdy

  • C (Plzeň - Stod - Holýšov - Horšovský Týn - Domažlice - Klatovy - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice)
  • S1 (Cheb - Mariánské Lázně - Bor u Tachova - Horšovský Týn)
  • S2 (Kolinec - Sušice - Horažďovice - Klatovy)
  • S3 (Praha - Beroun - Rokycany - Plzeň)