Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


ZE ŠVÝCARSKA AZ K NEJVYŠŠÍ HOŘE EVROPY MONT BLANC

Kód zájezdu 991121
Stránka v katalogu 83
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Francie
Oblast Savojsko
Místo Mont Blanc a jezerní města Francie a Švýcarska
Obrázek není k dispozici.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
 

Dotkněte se s námi nejvyšší hory Francie Mont Blanc, která je se svými 4.807 m n. m. nejvyšší horou Evropy. Leží v nejkrásnějším evropském horském masívu, jehož kráse směle konkuruje kouzelná krajina s čarokrásnou přírodou a výstavními jezerními městy Francie a Švýcarska.

Stravování

1. den: Ve večerních hodinách (cca 23.00 hod.) odjezd z ČR do Švýcarska.

2. den: Ráno příjezd do „nejšvýcarštějšího“ města GRUYERES s nádherným středověkým hradem situovaným na kopci a okouzlujícím historickým centrem, které si prohlédnete. Připravena je návštěva SÝRÁRNY. Z Gruyeres přejedete do luxusního MONTREUX. Je to jednoho z nejkrásnějších a nejslavnějších letovisek Švýcarské riviéry, které si oblíbila legendární skupina Queen a její zpěvák F. Mercury tu koupil dům, kde bydlel až do své smrti. Jeho sochu v životní velikosti uvidíte na JEZERNÍ PROMENÁDĚ, která Vás dovede až k VODNÍMU HRADU CHILLON, jehož zajímavé interiéry si můžete prohlédnout s českým komentářem. Cestou do jezerního letoviska THONON-LES-BAIS, kde je Váš hotel, se krátce zastavíte ve známých francouzských lázních EVIAN a ochutnáte místní zdravou vodu. Ubytování v hotelu s bazénem. Hotel je pověstný výbornou kuchyní. Večeře.

3. den: Po snídani vyjedete na jihozápadní břeh jezera, kde na Vás čeká ŽENEVA. Od svahu k jezeru se rozkládá obrovský Palác národů, který tvoří jeden z nejrozsáhlejších komplexů budov v Evropě. Dále uvidíte renesanční radnici, impozantní katedrálu sv. Petra, projdete se rozkvetlou Anglickou zahradou s obrovskými květinovými hodinami, symbolem Ženevy. Oblíbená je zážitková plavba po jezeře kolem nepřehlédnutelného vodotrysku Jet d´eau, chrlícího vodu až do výšky 145 m. A protože je Ženeva kosmopolitní město, podíváte se i do čtvrti Paquis s početnými asijskými, portugalskými a africkými restauracemi. Na zpáteční cestě do hotelu Vás čekají překrásné ZAHRADY pěti smyslů v YVOIRE, které jsou položené přímo u břehů Ženevského jezera. Večeře. Nocleh.

4. den: Po snídani se Vám představí ĎÁBLOVY SOUTĚSKY a jejich vzrušující příroda, kterou zažijete z mostu zavěšeného podél barevných skalních stěn. Historické městečko ANNECY, kterému se přezdívá „francouzské Benátky“, leží u stejnojmenného jezera, ve kterém se dá koupat. Kromě úzkých středověkých uliček, kamenných mostů zdobených barevnými muškáty, vězení na ostrově, nad kterým se tyčí mohutný hrad, nabízí příjemné restaurace plné dobrého jídla. Při zpáteční cestě do hotelu EXKURZE v rodinném VINAŘSTVÍ s tradicí sahající až do středověku. Návrat do hotelu, večeře. Nocleh.

5. den: Po snídani odjezd údolím horské říčky Dranse de Morzine do kolébky francouzských zimních sporů CHAMONIX. Je to zároveň východisko k vysokohorským vyhlídkovým bodům nejvyšší hory Evropy MONT BLANC. Z Chamonix pojedete NEJVÝŠE POLOŽENOU LANOVKOU V EVROPĚ na Aiguille du Midi (3.842 m n. m.). Na vrcholu je několik vyhlídkových teras. Na tu nejlepší, odkud budete mít nejvyšší horu Evropy téměř na dosah ruky, Vás o 40 m výš vyveze výtah. Zájemci mohou uskutečnit cca tří hodinovou pěknou túru z Plan d´Aiguille do Montenvers. Dojde se až k MER DE GLACE, nejkrásnějšímu ledovci v masívu Mont Blanc a k LEDOVCOVÉ JESKYNI, kterou je možné si prohlédnout. Ostatní mohou k ledovci a k ledovcové jeskyni sjet lanovkou. Návrat zubačkou do Chamonix, kde bude příležitost k nákupům a k návštěvě některé z restaurací. Odtud odjezd zpět domů.

6. den: Návrat do ČR cca v 7.00 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín 1/2 1/3
4.7.2020 - 9.7.2020 10 590 Kč 9 990 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, 3x hotel, 3x snídaně, 3x večeře, odborný průvodce CK.

Služby placené v místě

  • pobytová taxa 1,50 EUR/os./den

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 90 EUR

Odjezdy

  • A (Plzeň - Přeštice - Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn)
  • S1 (Cheb - Mariánské Lázně - Bor u Tachova - Horšovský Týn)
  • S2 (Kolinec - Sušice - Horažďovice - Klatovy)
  • S3 (Praha - Beroun - Rokycany - Plzeň)