Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


NESPOUTANÝ DUNAJ

Kód zájezdu 991181
Stránka v katalogu 101
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Německo
Oblast Ostatní
Místo Kelheim
Obrázek není k dispozici.

Navštivte s námi Dolní Bavorsko, které Vás jistě nadchne svou poklidnou atmosférou. Při zážitkové plavbě lodí se ocitnete na posledním místě v Bavorsku, kde ještě Dunaj teče nespoutaně. Podél břehů rostou teplomilné smíšené lesy. Řeka tu má strhující sílu, koryto bylo totiž stěsnané do 70 m šířky. Bezesporu patří průlom Dunaje k nejkrásnějším místům v Evropě. Proto mu byl udělen tzv. Europa-Diplom.

Program

Program našeho zájezdu zahájíme vyhlídkou na město KELHEIM z ochozu monumentálního klasicistního památníku BEFREIUNGSHALLE. Tzv. HALU OSVOBOZENÍ nechal postavit bavorský král Ludvík II. jako věčnou vzpomínku na osvobozeneckou válku proti Napoleonovi. Okrouhlá stavba se tyčí na hoře Michelberg nad Kelheimem a řekami Altmuhl a Dunaj. Nosné pilíře vnější fasády ukončuje 18 kolosálních soch symbolizujících 18 německých národních kmenů. Ve vnitřním prostoru 7 m vysoké brány si podává ruce ke slavnostnímu reji 34 bohyň z bílého mramoru. Podpírají 17 pozlacených štítů z bronzu roztavených děl. Dále navštívíme zajímavé MUZEUM VARHAN ve Františkánském kostele.
Město Kelheim má nádherně udržované STARÉ MĚSTO s dochovanými středověkými věžemi a branami. Následovat bude PLAVBA PRŮLOMEM DUNAJE, která vede mezi skalami vyčnívajícími až 100 m nad hladinu řeky. Na lodi se můžete občerstvit. Doplujeme k nejstaršímu klášteru v Bavorsku WELTENBURG. Barokní stavba kláštera stojí přímo nad skalou průlomu Dunaje. V areálu kláštera najdete restauraci, ve které vaří staré bavorské speciality, ke kterým si můžete dát žejdlík piva z klášterního pivovaru nebo ochutnat klášterní likér či vyhlášená vína ze zdejší vinotéky.

Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín CENA
3.10.2020 - 3.10.2020 990 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, plavba lodí, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 25 EUR

Odjezdy

  • A (Plzeň - Přeštice - Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn)