Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


PRAHA VÁNOČNÍ

Kód zájezdu 996401
Stránka v katalogu 111
Kategorie Adventní zájezdy
Země Česko
Oblast Praha a okolí
Místo Praha
Obrázek není k dispozici.

Opusťte na chvíli předvánoční shon a udělejte si příjemný výlet! Zveme Vás do naší stověžaté matičky Prahy. Praha je krásná v každém ročním období, nejkrásnější je však o Vánocích. V historickém centru skotačí stovky žárovčiček. Z krámků vyhrávají tradiční české koledy. Srdce města zaplaví barevné stánky s vánočním zbožím. Ožívají tradiční české zvyky a člověk cítí, že má skutečně krásný domov.

Program

PRAHA je krásná v každém ročním období. Tentokrát se s námi do Prahy vydejte o Vánocích, kdy je nejkrásněji vyzdobena. Připravili jsme pro Vás slavnostní trasu, kterou odstartujeme na Pohořelci, odkud přejdeme na HRADČANSKÉ NÁMĚSTÍ. Z hradeb jeho renesančních ochozů se otevírají překrásné výhledy na nejatraktivnější část našeho města. Dále sejdete NERUDOVOU ULICÍ kolem chrámu sv. Mikuláše na Malou Stranu k raně baroknímu KOSTELU PANNY MARIE VÍTĚZNÉ. Stavba, cenná pro svoji architektonickou a uměleckou výzdobu, chrání s přestávkami od roku 1628 vzácnou sošku PRAŽSKÉHO JEZULÁTKA, která byla do Čech přivezena ze Španělska. Jezulátko má zázračnou moc plnit přání, a to obzvláště o Vánocích. I Vy budete mít příležitost Jezulátko, umístěné na vlastním oltáři ve zlatnicky provedené prosklené stříbrné skříňce, uctít a prohlédnout si honosné vybavení kostela včetně KOSTELNÍHO MUZEA JEZULÁTKA, ve kterém se nacházejí stovky překrásných darovaných šatiček a videonahrávka z ceremoniálu převlékání Jezulátka. Pokračovat budeme na kouzelnou KAMPU, kde bude volný čas na TRHY, které tu jsou klidnější, nebo na posezení v kavárně či v restauraci. Z Kampy nás KARLŮV MOST dovede do historického KLEMENTINA, kde je rezervována prohlídka. Uvidíte překrásný Barokní knihovní sál, perlu mezi světovými historickými knihovnami, Meridiánovou síň, dříve využívanou pro přesné určování poledne, Astronomickou věž, z jejíhož 68 m vysokého ochozu zažijete úžasné pohledy na Prahu do všech světových stran. Pak se vydáme na VÁNOČNÍ TRHY. Nabízejí se na Staroměstském náměstí, Havelském náměstí nebo před OC Palladium. Na závěr můžete zažít VEČERNÍ PLAVBU PO VLTAVĚ. Na lodi vyzdobené ve stylu tradičních českých Vánoc se bude podávat SVAŘENÉ VÍNO nebo PUNČ nebo ČAJ. Z paluby lodi tak můžete pozorovat slavnostně osvětlenou Matičku Prahu. Návrat domů kolem 20.00–21.00 hod. Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín CENA
19.12.2020 - 19.12.2020 690 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 300 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)