Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


PO STOPÁCH ŘÍŠSKÉHO POKLADU V ALTAUSSEE

Kód zájezdu 991656
Stránka v katalogu 100
Kategorie Poznávací zájezdy
Země Rakousko
Oblast Ostatní
Místo Solnohradsko
Obrázek není k dispozici.

Překrásná alpská jezera, vysoké štíty Alp, kraj plný zdravých lesů a výstavních vesniček, to je Štýrsko, nejzelenější spolková země Rakouska, v jehož horách nacisté ukryli zlato a světová umělecká díla.

Program

V brzkých ranních hodinách odjezd do alpského městečka ALTAUSSEE, kde se nachází největší AKTIVNÍ SOLNÝ DŮL v RAKOUSKU. Během 2. světové války v dolu nacisté ukrývali více než 30.000 uměleckých skvostů nepředstavitelné hodnoty z celé Evropy včetně českého vyšebrodského oltáře. Na konci války chtěli umělecká díla zničit. V tom jim však zabránili místní horníci. Oblečení do havířských mundúrů se vydáte na prohlídkovou trasu, která vede 700 m směrem do nitra solné hory. Prohlédnete si podzemní kapli sv. Barbory, SKLOUZNETE SE PO HAVÍŘSKÝCH SKLUZAVKÁCH a vydáte se k PODZEMNÍMU SOLNÉMU JEZERU, kde je připravena velká MULTIMEDÁLNÍ SHOW, při které se dozvíte zajímavosti o soli a její těžbě. Nezapomenutelný zážitek slibuje TŘÍJEZERNÍ PLAVBA, trvající asi 2,5 hodiny. Začíná na jezeře GRUNDLSEE, z jehož údolí vystupují strmé stěny vápencového pohoří TOTES GEBIRGE (česky MRTVÉ HORY). V obci Gössl vystoupíte z lodi a po cca 20 minutách dojdete nádhernou přírodní rezervací k tajemnému jezeru TOPLITZSEE, v němž byla umístěná POKUSNÁ STANICE NĚMECKÉHO VÁLEČNÉHO NÁMOŘNICTVA. Dozvíte se zajímavosti o německé operaci „Bernard“. Jezero je také zvláštní pro svoje dvě vrstvy vody. Spodní voda je slaná a vrchních 20 m tvoří sladká voda. Odtud Vás loď převeze kolem dvou romantických VODOPÁDŮ valících se po strmých stěnách Mrtvých hor až na třetí jezero KAMMERSEE, které je dostupné pouze z lodi. V případě volného času bude zastávka v někdejší nacistické základně BAD AUSSEE, dnes půvabném horském městečku s mostem ve tvaru loga firmy Mercedes. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín CENA
20.6.2020 - 20.6.2020 1 690 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 35 EUR

Odjezdy

  • A (Plzeň - Přeštice - Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn)
  • C (Plzeň - Stod - Holýšov - Horšovský Týn - Domažlice - Klatovy - Horažďovice - Strakonice - České Budějovice)