Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


KORUTANY NA KOLE

Kód zájezdu 999116
Stránka v katalogu 67
Kategorie Cyklistické zájezdy
Země Rakousko
Oblast Korutany
Místo Drávská cyklostezka
Obrázek není k dispozici.

Korutany, nejjižnější spolková země Rakouska, je často nazývána zemí tisíce jezer a rájem cyklistů. Teplé, téměř  středomořské klima s dvěma tisíci slunečnými hodinami ročně kontrastuje s horským podnebím a věčně zasněženými vrcholy. Průzračná jezera s křišťálově čistou vodou lákají ke koupání a okolní mírně zvlněná krajina se starobylými hrady a kouzelnými vyhlídkami vybízí k poznávání. Nejlépe ze sedla kola.

Program

 

1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR do Rakouska. U mystického jezera MILLSTÄTTER SEE, které je nejhlubším jezerem Korutan, nasedneme na kola. Poté nás atraktivní DRÁVSKÁ CYKLOSTEZKA dovede až do Villachu. Ubytování. Večeře. Nocleh. (cca 50 km)

2. den: Po snídani odjedeme autobusem do VILLACHU. Odtud již na kole k hradu LANDSKRON s venkovní restaurací a neodolatelným panoramatickým výhledem na pohoří Karavanky a Nízké Taury. Na hradě se nachází ORLÍ ARÉNA s dravci a nedaleko úžasné OPIČÍ SAFARI Affenberg s volně žijícími makaky. Cesta bude pokračovat kolem jednoho z nejkrásnějších korutanských jezer OSSIACHER SEE s křišťálově čistou vodou. Vyjedeme kabinovou lanovkou KALZENBAHN na vrchol GERLITZEN, odkud se otevírá překrásný výhled na jezero a horské masivy Gerlitzen a Ossiacher Tauern. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh. (cca 40–60 km).

3. den: Po snídani projedeme na kole jezera FAAKER SEE a u městečka Sankt Niklas najedeme na Drávskou cyklostezku. Budeme projíždět ÚDOLÍM RŮŽÍ ROSENTAL. Cestou odbočíme na pohádkový zámek ELBERSTEIN a k nejteplejšímu korutanskému jezeru KLOPEINER SEE. Program zakončíme u PŘEHRADNÍHO JEZERA VÖLKERMARKTER. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh. (cca 60–80 km).

4. den: Po snídani se vydáme do Velden am Wörthersee na cyklotrasu kolem JEZERA WÖRTHERSEE. Můžete zvolit trasu k rozhledně PYRAMIDENKOGEL a vrátit se zpět na cyklostezku kolem jezera. V Klagenfurtu navštívíme MINIMUNDUS s cca 150 dokonalými miniaturními stavbami ze 40 zemí světa. Čas bude i na projížďku lodí po jezeře. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. (cca 40 km). Návrat kolem 22.00–23.00 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.  

 
 

Ceník

Termín 1/2 nebo 1/3 1/1
24.9.2020 - 27.9.2020 7 990 Kč 9 590 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, zajištění vleku, 3x penzion/hotel, 3x snídaně, 3x večeře, cyklistické mapy, odborný průvodce CK.

Služby placené v místě

  • pobytová taxa 2,40 EUR/os./den

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 70 EUR

Odjezdy

  • A (Plzeň - Přeštice - Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn)