Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2023

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2023 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


NA KOLE PODÉL MOSELY A RÝNA

Kód zájezdu 999122
Stránka v katalogu 71
Kategorie Cyklistické zájezdy
Země Německo
Oblast Ostatní
Místo Okolí Mosely a Rýna
Obrázek není k dispozici.

Zažijte ze sedla kola překrásnou krajinu kolem Mosely a Rýna, která je protkána stovkami kilometrů atraktivních cyklotras, jež procházejí malebnými vesnicemi a městečky, doprovázené kulisou terasovitých vinic a kopců posetých středověkými hrady. Terén je vhodný pro všechny věkové kategorie od dětí až po náročné cyklisty. 

1. den: Kolem cca 5.00 hod. odjezd z ČR do významného německého města MOHUČ, které leží na soutoku Rýna s Mohanem na jeho levém břehu. Po prohlídce historického centra, které zdobí hrázděné domy a mohutná červeně zbarvená románská katedrála sv. Martina a sv. Štěpána, v sedle kola přejedete Rýn a po jeho pravém břehu se vydáte přes půvabné městečko ELTVILLE do vinařského centra RÜDESHEIM. Zde se i s koly nalodíte na trajekt a přeplujete na druhý břeh do BINGENU, odkud autobusem odjedete do malebného historického COCHEMU, kde je zajištěno ubytování v hotelu.

2. den: Překrásná příroda dolního toku Mosely, starobylé hrady a zříceniny a kouzelné vinařské vesničky Vás budou na kole doprovázet z Cochemu přes TREIS KARDEN, ALKEN a KOBERN GONDORF až do půvabného římského města KOBLENZ. Je považováno za jedno z nejkrásnějších staroněmeckých měst pro svoji polohu na soutoku Mosely a Rýna, romantické úzké uličky, honosné středověké památky i zajímavé moderní stavby. Cesta zpět do Cochemu bude zajištěna autobusem se zastávkou u překrásného HRADU ELTZ, zavěšeného na vysoké skále nad řekou. Náročnější mohou k hradu vyjet na kole na cestě do Koblenze. V COCHEMU doporučujeme prohlídku tisíc let starého říšského hradu, jenž trůní na skále nad městem. Nocleh.

3. den: Ráno odjezd autobusem do překrásného secesního města TRABEN-TRARBACH, odkud na kolech vyjedete podél Mosely do vinařského ZELLU proslaveného vínem „Schwarze Katze“ - „Černá kočka“, které budete mít příležitost ochutnat. Do Cochemu se bude pokračovat přes romantický BEILSTEIN, který se již mnohokrát stal kulisou při natáčení filmů a seriálů. 4. den: Ráno odjezd do historického BERNKASTELKUES, pyšnícího se nádherným historickým centrem s hrázděnými domy a zříceninou hradu Landshut. Zde zaměníte autobus za kolo. Mosela Vás povede krajem vinic, které rodí nejlepší ryzlink, až do LONGUICH, kde bude příležitost nakoupit vína s sebou domů. Návrat do ČR do 23.00 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín 1 /2 nebo 1 /3 1 /1
14.5.2020 - 17.5.2020 9 290 Kč 10 990 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, zajištění vleku, 3x hotel, 3x snídaně, 3x večeře, cyklistické mapy, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na trajekt a vstupné: cca 40 EUR

Odjezdy

  • A (Plzeň - Přeštice - Klatovy - Kdyně - Domažlice - Horšovský Týn)