Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2022

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2022 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


POSÁZAVSKÝM PACIFIKEM AŽ KE HVĚZDÁM

Kód zájezdu 990403
Stránka v katalogu 72
Kategorie Zájezdy v ČR
Země Česko
Oblast Střední Čechy
Místo Posázaví
Obrázek není k dispozici.

Jeden jediný den v roce vyráží na trať legendární „POSÁZAVSKÝ PACIFIK“, nejkrásnější parní vlak u nás. V sobotu 31. srpna buďte při tom!

Parní vlak bude sestaven z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně bufetového vozu, kde bude zajištěn prodej občerstvení a suvenýrů. My do vlaku nastoupíme v Davli, neboť za Davlí začíná nejkrásnější úsek Posázavského pacifiku. Železniční společnost musela v tomto členitém terénu vybudovat mnoho nákladných staveb, jako jsou vysoké náspy, opěrné zdi, tunely a nespočet vodních propustí. Mezi dvěma tunely u Jílového u Prahy, které je naší výstupní stanicí, byl vybudován na konci 19. století jeden z našich nejvyšších kamenných železničních mostů dlouhý 109,33 m a vysoký 41,5 m. Z Jílového budeme pokračovat autobusem do rodiště Josefa Lady. V malebných HRUSICÍCH si prohlédneme LADŮV PAMÁTNÍK. Ukážeme si, kde by mistrův ateliér nebo jeho pracovna. V zahradě se zastavíme u dvou mohutných lip, které zasadil sám Lada na památku narození svých dcer Aleny a Evy. Následně se vydáme do vsi. Ukážeme si místo, kde stával Ladův rodný dům, kde byla Jedličkova louže, na které se bruslilo nebo kam chodil kocour Mikeš tajně na mléko. Podíváme se i k hrusickému kostelíku sv. Václava s románským ústupkovým portálem. ONDŘEJOVSKÁ HVĚZDÁRNA patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Zabývá se pozorováním Slunce a dalších hvězd, meziplanetární hmoty či vysokoenergetických objektů ve vesmíru. Během návštěvy nás průvodce seznámí s okolnostmi k založení hvězdárny, v historické kopuli nám ukáže zajímavé přístroje. Dozvíme se o současném poslání observatoře. Celý rozsáhlý areál hvězdárny je upraven jako park se vzácnými stromy a řadou moderních plastik. V parku je rozmístěno několik přístrojů jako např. trofejní německý radar z 2. světové války nebo dvoumetrový zrcadlový dalekohled, největší v ČR. V případě jasného počasí nám průvodce ukáže Slunce v dalekohledu. Návrat domů cca 19.30–21.00 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín CENA
29.8.2020 - 29.8.2020 1 090 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, jízdné parním vlakem, místní průvodce, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 150 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)