Rychlý kontakt
Tel.: +420 379 423 423, Mob.: +420 602 876 877
E-mail: bustour.ht@ckbustour.cz


Katalog 2022

 

Detail [»]
-

 

Katalog si můžete vyzvednout na našich pobočkách nebo si jej prohlédnout již teď na našich webových stránkách v oddílu Katalog 2022 nahoře v oranžové liště.

Napište nám,
rádi Vám odpovíme

Použijte náš webový kontaktní formulář.

 

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ

Kategorie:
Země:
Oblast:
Místo:
Doprava:
Text:
SUBMENU

Moderní, komfortní, rychlá
a hlavně VŽDY PŘÍMÁ DOPRAVA
k moři i do termálů!


PRAHA NÁRODNÍ

Kód zájezdu 990400
Stránka v katalogu 68
Kategorie Zájezdy v ČR
Země Česko
Oblast Praha a okolí
Místo Praha
Obrázek není k dispozici.

V naší zemi je mnoho míst a objektů, která jsou symbolem naší národní identity. Nejnárodnější však zůstává naše zlatá Matička Praha. Nedaleko Karlova mostu se rozprostírá jeden z největších stavebních komplexů v Evropě KLEMENTINUM. Klementinum je od minulosti významná budova založená jezuity v 16. století jako kolej, která později přešla pod Karlovu univerzitu. Za doprovodu odborného průvodce budete mít jedinečnou příležitost navštívit vzácný BAROKNÍ KNIHOVNÍ SÁL, MERIDIÁNOVOU SÍŇ, tj. unikátní místnost, dříve využívanou na určování poledne, atraktivní ASTRONOMICKOU VĚŽ, do jejíhož 3. patra vyjedete výtahem a poté po 87 schodech vyjdete na ochoz věže, který nabízí ty NEJÚŽASNĚJŠÍ VÝHLEDY na historické centrum Prahy do všech světových stran. Ve věži se zastavíte i v původní pracovně observatoře, kde byly rozmístěny astronomické, geofyzikální a meteorologické přístroje pocházející zejména z dílen jezuitských mechaniků i učenců. Řeka Vltava svým více než 400 km dlouhým tokem tvoří přirozenou osu naší vlasti protínající hlavní město Prahu. A právě spojení životodárné řeky a někdejšího sídla prvních českých knížat vytváří symboliku, kterou se inspirovala celá řada nejrůznějších umělců. Zaposlouchejte se do Vltavy při PLAVBĚ PRAŽSKÝMI BENÁTKAMI. Nabízí kouzelnou Čertovku u Malé Strany a nádherné výhledy na Hradčany, Národní divadlo, Karlův most apod.

Na závěr jsme připravili alternativní program. Samostatně můžete navštívit NÁRODNÍ MUZEUM, které je největším českým muzeem. Monumentální novorenesanční stavba, na jejíž výzdobě se podílela celá řada našich umělců, představuje sbírky ze všech vědních disciplín a zachycuje naši historii od pravěku po moderní dobu. Nebo se můžete zúčastnit komentované prohlídky OLŠANSKÝCH HŘBITOVŮ, místa posledního odpočinku významných osobností divadla, filmu a televize, jako byli např. J. Schelinger, V. Menšík, Jiří Kodet, R. Lukavský, Miki Volek, Saša Rašilov či J. Werich a Jiří Voskovec, kteří tu spolu leží od r. 1990. Se svými 50 ha plochy je toto místo největším hřbitovem ČR. Mnohé náhrobky od historických až po současné moderní jsou vzácnými uměleckými díly. Návrat domů cca 19.30–20.30 hod.

Pozn.: Změna programu vyhrazena.

 
 

Ceník

Termín CENA
17.10.2020 - 17.10.2020 790 Kč

Poznámky

Základní cena obsahuje

  • doprava autobusem, místní průvodce, odborný průvodce CK.

Poznámky

  • Doporučené kapesné na vstupné: cca 600 Kč

Odjezdy

  • G (Klatovy - Domažlice - Plzeň - Praha)